כלים של משתמש

כלים של אתר


מצע

כאן אפשר לפתוח פרקים במצע, ולקשר אליהם בתוכן עניינים.

אודות הפיראטים

מפלגת הפיראטים הישראלית היא אחת ממפלגות פיראטים רבות ברחבי העולם, חלקן אף נחלו הצלחה בבחירות הלאומיות באיסלנד, צ'כיה, גרמניה, לוקסמבורג, האיחוד האירופי ועוד. העקרונות הבסיסיים העומדים בבסיס התנועה העולמית פשוטים:

 1. דמוקרטיה
 2. שקיפות
 3. שמירה על פרטיות וחופש הביטוי
 4. שינוי חוקי הקניין הרוחני כך שיגנו על זכויותיהם ועצמאותם של היוצרים, במקום להנציח מודלים ישנים, בלתי-יעילים ומדכאי-יצירתיות וחדשנות
 5. זכויות אדם, איכות סביבה, רווחה וחופש

בכל מקום בו יש פיראטים יש פלטפורמות אינטרנטיות שונות ודגשים שונים לפי העניין הציבורי באותה מדינה. על ייסוד המפלגה הישראלית והעקרונות העומדים בבסיסה אפשר לקרוא ב דגל הפיראטים.

חופש הפרט

מתוקף הכרה בקיומו של האדם כבן-חורין, ולמען קידום חברה המקיימת שוויון הזדמנויות, יש להגן על כבודו, רכושו וחייו של כל אדם באשר הוא, הן בעולם הדיגיטלי והן בעולם הממשי.

האדם נידון להוולד במסגרת חברתית מסויימת (מדינה, למשל), ובמסגרת החובות הכרוכות בכך (הוצאת דרכון, שירות לאומי, תשלום מיסים, השתתפות בכח העבודה וכד') אנו מאמינים כי ישנן זכויות טבעיות המגיעות לכל אדם. חבילת זכויות אלו נקראת חופש הפרט.

אנו מאמינים שזכותו של כל אדם להיות חופשי לנוע, לשוט, להפליג, לאכול, לגור, להתבטא ולתקשר עם כל אדם אחר ללא הבדל דת, גזע, מין או מערכת הפעלה.

חופש המידע ושחרור הקניין הרוחני

אנו מאמינים בשיתוף, כבסיס להתארגנות חברתית. ובהעתקה ככלי יעיל לכך. ההעתקה עדיפה על חלוקה או גניבה. בעזרת המחשב, שמעתיק מילים אלו שכתבתי במקלדתי, והאינטרנט, שבהנף אצבע מעתיקם למחשבך, ניתן לקיים דיונים ציבוריים רבי משתתפים. אין עוד צורך באולם המליאה ובהשתרכות בתור לקלפי, העולם מלא במכשירים המאפשרים גישה ישירה לפורומים בהם מתקיימים דיונים והחלטות.

ההעתקה הנה מנגנון טבעי העומד בבסיס הקיום הביולוגי והתרבותי. תאי רבייה מועתקים כדי ליצור עובר, התינוק מעתיק מהוריו וסביבתו את התנהגותו ונימוסיו, והאדם הבוגר מעתיק ומערבל התנהגויות, כישורים ואופני מחשבה לכדי אישיות יחידה ומורכבת.

חוקי הקניין הרוחני הנהוגים כיום נוגדים את הטבע, מעכבים את ההתפתחות החומרית והרוחנית ומביאים ליצירת מוטציות.

כל יצירה נשענת על הישגיהם של דורות קודמים והתפתחות התרבות האנושית ככלל. יש לאזן בין התועלת הציבורית מהיצירה וזכותו של היוצר להתפרנס ממנה.

דמוקרטיה, שקיפות ונגישות לשלטון

עם התקדמות התרבות האנושית האדם פעל לאורך כל ההיסטוריה לשיפור מצבו האישי והחברתי. בתקופה המודרנית התאגדו ועדי עובדים, תנועות פוליטיות, עמים ולאומים ליצירת מנגנון ציבורי שידאג לתשתיות החברה ולרווחת תושביה - המדינה.

המנגנון המדיני אמור לפעול על-פי חוקים הנקבעים על-ידי הציבור, באמצעים נציגים. הנבחרים אחת ל-4 שנים.

מלחמה ושלום

שלום, ביטחון ואהבה

פעם היה לזה קהל ;-)

הפיראטים בישראל יחתרו ל:

 1. ביטול אחוז החסימה והשמעת קולות שאינם נשמעים במרחב הציבורי, התקשורתי והפוליטי בארץ. מגזרים שלמים וקהילות מודחקות ומודרות מהשיח הציבורי ומקובעי המדיניות, ואזרחים רבים פשוט מרגישים שאין להם ףה ושהמדינה לא שמה עליהם.
 2. אינטרנט חינם לכל כזכות דמוקרטית בסיסית
 3. דמוקרטיה השתתפותית - השתתפות הציבור בתהליכי קבלת החלטות וקביעת מדיניות מיטיבה ומוסכמת - במקום שלשול פתקים לארגזי קרטון אחת לתקופה
 4. שקיפות נגד שחיתות - שקיפות בתהליכי קבלת החלטות וקביעת מדיניות, שקיפות לגבי אינטרסים וכוחות הפועלים לקידום ענייניהם.
 5. יעילות ונגישות בשירות הציבורי - תנאי שירות שקופים, מוסכמים ויעילים.
 6. זכויות אדם ואזרח - כולל הזכות לפרטיות וחופש הביטוי
 7. שמירה על מקורות המים, הטבע, והסביבה
 8. שירותים לאזרח ולקהילה לכל מחזור החיים מלידה ועד אחרית הימים - חינוך, תרבות, בריאות ורווחה
 9. לגליזציה מוחלטת של צמח הקנאביס
 10. שלום בין כל יושבי הארץ
 11. דינמיקרטיה - אם תיבחר המפלגה תשתמש במודל ה“דינמיקרטיה” המבוסס על פלטפורמה בקוד פתוח הכוללת אפשרות להצבעה ישירה או האצלת קולות לחברי מפלגה אחרים, וחלוקה שלישונית של כח ההצבעה בין כלל חברי המפלגה, כנסת הצללים וחברי הכנסת. אפשר לקרוא עוד בדגל הפיראטים

לקריאה נוספת

מצע.txt · מועד השינוי האחרון: 2019/03/27 22:31 על ידי spox